ara

bugün
yenileyenile


27.02.2020 perşembepaylaş başlıkta ara
1
ülkemizde Altın ve döviz borsası gibi işlem gören erkeğin kadına nazarı sebebiyle, kadın mıdır kız mıdır bilemediğim her cinsi latifenin kâh içinden geçirdiği, kâh ses ettiği cümle. (evet yazar burada genellemenin dibine vurmuş) açın bir dünya haritası ve bakın erkek ile kadın ilişkilerinin dünya istatistik verilerine. hangi dünya erkeği cansız mankene tecavüz eder, damacana ile cinsi münasebete girer ve ördek düzer? İşte bu halis muhlis cinsiyetini öptüğüm erkek benim ülkemde ikamet ediyor! Kadın olsam kukuma inci ile yakut muamelesi ile davranır, süt ile paklar çiçekler bezerim.. erkeğim ve erkekte estetik durmuyor böyle bir şey. (doğu aklı sağ olsun) hülasa ülkem ülkeler kalkındırmış bu kuku sevdasına. Romanya doksanlarda ülkemde amele şimdilerde avrupa Birliği'nde, türki Cumhuriyetler de öyle. sokakta at hırsızlarının yanında altın dişli etine butuna dolgun kevaşe. ülkeler kalkındırıyoruz üllkeler...

Üç Suriyeli otobüste dertleşiyorlar ve gem vuruyorlar gece aleminin pahasından. Biri diyor ki; burada karının istediği para ile ülkemizde yedi sülalesini s.ker.z diye ve yanındakiler "he valla" diyor tasdik ederek. Ben kulak misafirliğinden sıyrılıp ses ettim; bizim burada am altın borsası gibi. Şaşırdılar sararmış dişleriyle sırıtarak.

Oysa benim ülkemde erkekler dişlerini de fırçalar. Hepsi değil belki ama yarısı fırçalıyor. Dişini fırçalamayan ve bu cümleyi sarf eden kadını kızı bozarım!

Diyeceğim o ki; müstahak bize bu cümle. Çünkü içine girene kadar it, içinden çıktıktan sonra aslan kesiliyoruz.

Coğrafya mühim.
edebiyatkerhanesi
19.12.2014 01:26
..tümünü göster..
"" hakkında bilgi verin
Son Eklenen Görseller
ekleyen: nasil girdim ama
03.08.2016 02:04
ekleyen: sinecemis
14.02.2016 00:28
ekleyen: fevki lugat
28.01.2016 11:18
ilginizi çekebilir

X

yeni bir mesaj aldınız