ara

bugün 0
yenileyenile


17.02.2019 pazarpaylaş başlıkta ara
7
Gece sıralarıydı. Bay Gilbert günün yorgunluğunu atlatmak için yatağına yatmıştı. Aklına sürekli eski eşi ve çocukları geliyordu. Hatta köpeği Buddy'i bile özlüyordu. Çok geçmeden Bay Gilbert'in özel telefonu çaldı. Ama çalmaması gerekiyordu. Çünkü o telefon Bay Gilbert'ın işyerinden kalan bir telefondu.
Bay Gilbert yaklaşık yedi ay önce emekli olmuştu. Bay Gilbert FBI da Sahtecilik ve Dolandırıcılık Bürosu'nda çalışıyordu. Emekli olana dek hiç saha görevi yapmamış ve silah kullanmıştı. Bu onun için iyi bir şeydi. Göreve ilk başladığı silahı tertemiz bir şekilde FBI'a bırakmıştı tabi ki rozeti ile birlikte.
Bay Gilbert'a gelen telefon onu çok etkilemişti. Telefonun ucundaki ses eski iş arkadaşı ve ortağı Bay İmmelmann'dı. Bay Immelmann Alman asıllıydı. Daha doğrusu 2.Dünya Savaşında savaşmış Max Immelmann'ın soyundan geliyordu. Bay Gilbert şaşkınlığı attıktan sonra telefona cevap verdi.
+ Alo, Gılbert. Alo.
-Imm, Dostum sen misin ?
+Benim Gill, benim.
Bay Immelmann'ın sesi çok tedirgin geliyordu. Bay Gilbert çok endişelenmişti. Imm'in ne diyeceğini merak ediyordu.
+Gill burda mısın dostum ? dedi bay immelmann.
Bay Gill hı hı diyerek cevap verdi. Bay immelmann, Gill'e büroda tutukladıkları bir adamın intikam almak için yüksek güvenlikli California Hapishanesi'nden kaçtığını söyledi. Adamın tüm işleri imm ve gill yüzünden mahvolmuştu. Kaçan adamın ismi Max Heisenberg'tü, diğer ismi ile Asi kurşun. İmm telefonu kapattıktan sonra bay gilbert derin derin düşünmeye başladı.
Asi kurşun uyuşturucu karteliydi. Kara para aklamak için kendine marketler zinciri kurmuştu. Aldığı sahte faturalar ile uyuşturucu parasını legal hale getiriyordu.

- to be continued -
nyc
2.1.2015 12:47
..tümünü göster..
"ironi sözlük'ü kasıp kavuran ilginç hikaye" hakkında bilgi verin

X

yeni bir mesaj aldınız