ara

bugün 0
yenileyenile


19.06.2019 çarşambapaylaş başlıkta ara
7
Sahtecilik Bürosu yüzünden işleri çok kötü gitmiş, baktığı bölgeler diğer mafyalar tarafından elinden alınmıştı. Tüm gücünü ve mal varlığını kaybetmiş olmanın acısı ile intikamını almak için on yıl hapishanede plan kurmuştu. Ve sonunda o günün geleceğini, bay imm ve gilbert'ın canını alacağı günün, biliyordu. Hapishane görüşmesi sırasında ekibindeki en sağlam iki adama gerekli tüm brifingi vermişti. Kaçışın ne zaman olacağı, ne ile ulaşım yapılacağı, kaçılacak yerler ve gerekli diğer tüm legal belgelerin sağlanması. Asi kurşun'un adamları Bay X ve Bay Y bunları bir hafta içinde hallettiler. Kaçış günü olan 11 temmuz sabahı hapishaneye geldiler. Bay X iri yapılı, güçlü kuvvetli bir adamdı. Ekibin güç merkeziydi. Bay Y ise öss'den yüksek bir puan alarak MTI'de mekatronik mühendisliği okumuştu. mcgyver misali mercimeğin içine bomba yerleştirebiliyordu. Ekibin beyin takımıydı.
Bay X hapishane avlusunda bulunan 5 askerin işini sessizce halletmişti. Sol ve sağ avlunun üzerlerinde bulunan gözetleme kulelerindeki askerleri de Bay Y dürbünlü tüfek ile halletmişti. Bay X koşarak hapishanin arka kapısına geldi. Burası Müdüriyetin giriş yaptığı yerdi. Bay Y'de silahını toplayarak Bay X'in yanına geldi. Kapıda anahtar deliği yoktu. Hapishaneye giriş yapmak için bir parola giriliyordu. Bu parola 6 saatte bir değişiyordu ve şifrenin ilk 3 hanesi müdüre, diğer üç hanesi de hapishane müfettişine gidiyordu. Kriptolu telefon ile şifreleri birbirlerine verip giriş yaparlardı.
Bay Y çantasından çıkardığı şifre çözme algoritmasına sahip cihazındaki iki kabloyu parola kutusuna sokmaya çalıştı ama parola kutusunu açamadı.
Bay X sessizce "kenara çekil, ben hallederim Y", dedi. Bay Y kenara çekilde ve Bay X elindeki Glock marka tabancasının kabzası ile parola kutusunun kenarına vurdu. Parola kutusu yediği tabanca kabzasından sonra kabak çiçeği gibi açılıverdi. Bay Y kabloları parola kutusuna soktu ve hemen temel algoritmik şifrelerle şifrelenmiş olan 6 haneli parolayı hemen kırıverdi. Ama unuttukları bir şey vardı. Ülkenin en iyi Security firması olan Accurity Firması tarafından yazılmış bir algoritmaya sahipti. Tuşlara temas olmadan kapı açılırsa, 30 dakika içinde FBI'a bir uyarı bildirimi gidiyordu ve kaçmak için 30 dakikaları vardı.

- to be continued -
nyc
2.1.2015 13:26
..tümünü göster..
"ironi sözlük'ü kasıp kavuran ilginç hikaye" hakkında bilgi verin
Son Eklenen Görseller
ekleyen: nasil girdim ama
03.08.2016 02:04
ekleyen: sinecemis
14.02.2016 00:28
ekleyen: fevki lugat
28.01.2016 11:18

X

yeni bir mesaj aldınız