ara

bugün
yenileyenile


31.05.2020 pazarpaylaş başlıkta ara
1
Kendimi bildim bileli yanımda olan, isminde "kardeş" kavramından öte anlamları gördüğüm arkadaşımdır. almanya'dayken haftanın 7 günü varsa biz 8 günü beraber geçirdik. Sonra tabi okul çağı geldi, yine ana okulunda oradaydım falan ama ilkokul başladıktan bi kaç yıl sonra türkiyeye geldik.

Annemler sırf eğitimim için buraya yavaş yavaş kesin dönüş yapmaya başlamışlardı.Yine de yazları ve yarı yıllarda gidiyorduk ve görüyorduk "kardeşim" ile birbirimizi. Ulan bi sefer de ağlayıp zırlamadan mı ayrılamaz insan? Sonra lise başladı. 2. sınıftaydı sanırım son gidişimiz. bu son gidişimizde bana söylediği "senin gibi arkadaşım hiç olmadı senden başka" sözünü cehenneme soksalar beni, paramparça etseler yine unutmam. hayatımda aşırı duygulandığım sayılı anlardan biridir.

Sonra, temelli döndük buraya ama yine de şansımıza haberleşebiliyorduk onunla. Sonuçta "internet" diye bir şey var değil mi? Giderek azaldı bu konuşma... zaman geçtikçe yaşımızla beraber sorunlarımız da artıyordu. Çevremizdekileri düşünmekten birbirimizi unutmaya başladık... Ya da ben böyle düşündüm.

geçenlerde aradı beni telefonumdan. oturduk başta ne güzel muhabbet falan ediyoduk bi anda "özledim" dedi şerefsiz. patlamamak için "ben de..." diyebildim. Sevgili gibiydik lan resmen, ki annemler ve onunkiler hep dalga geçerlerdi bizle "sevgilinle görüştün mü?" falan diye. her neyse, ben "ben de" demeye kalmadan bi anda patladı çocuk, nasıl ağlıyor ama. Dayanamadım ben de başladım. Bi yarım saat de mal gibi ağladık oturup. ben hayatımda bi kişiyi bu kadar özlediğimi bilmem. en sonunda konuşabildik.

Bu yaz sözü var ama, yanıma gelecek. Buraya, türkiyeye. 1 aylığına da olsa onca yıldan sonra ilaç gibi gelecek şerefsiz. hayatımda geçireceğim en güzel 1 aya az kaldı. dört gözle bekliyorum şimdi.
sateist
11.2.2015 23:56
..tümünü göster..
"" hakkında bilgi verin
Son Eklenen Görseller
ekleyen: nasil girdim ama
03.08.2016 02:04
ekleyen: sinecemis
14.02.2016 00:28
ekleyen: fevki lugat
28.01.2016 11:18
ilginizi çekebilir

X

yeni bir mesaj aldınız