ara

bugün 0
yenileyenile


15.06.2019 cumartesipaylaş başlıkta ara

1

1
en son 20 yaşına kadar başlanması gereken spordur.
tilki
9.9.2014 03:18
2
orta ve uzun boylu erkeklerin uğraşması durumunda karşılığında güzel ve seksi bir vücut alabileceği spordur. kısa boylular aslında daha avantajlıdır ama zaten boy olmadığı için bunlar ene genişlediğinde atom karınca gibi dururlar ve açıkçası bu durum yakışık almaz. ayrıca bu spor insana özgüven verir, sağlıklı hissettirir. dişileri üstüne çeker.

bu spora başlar iken,

zayıf ve ince yapılı insanlar açıkçası daha çok zorluk çeker. kilo alması gerekir, kendini zorlaması, çok çalışması gerekir ki genişleyebilsin. zor kas yaparlar. fakat bu zorluklar sonrası kasları oldukça belirgin olur ve düzgün durur. öyle de avantajları vardır. mesela brad pitt tarzı bir vücut. çok geniş değil ama belirgin ve seksi.

geniş yapılı ve kilolu insanlar için ise kasları belirginleştirmek zordur. göbeği eritmek, aşırı kiloyu vermek gerekir. çalıştıkça kas yapması ve yağ yakması gerekir ki vücuttaki yağ azalıp kas oranı artsın. bunlar sporda ilerledikçe hepten irileşirler. rambo gibi olurlar.

bir de bu sporla ilgili çok tartışmalı ek besinler, protein tozu falan vardır. kimileri zararlı der kimileri zararsız. şahsen ben kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımda bir sorun çıkarmadı. daha tecrübeli olan tanıdıklarım da zararsız olduğunu söylüyor. yani bildiğin protein takviyesi yapıyorsun vücuda kasa çevirmek için. bu protein tozunu protein ihtiyacı olan hastalar bile kullanıyor. yalnız şunu karıştırmamak lazım. steroid farklı protein tozu farklıdır. steroidler damarlara ve kana etki ettiğinden zararlı olabilir.

yine de uzman değilim sadece bir ara öylesine denedik. o yüzden merakınız varsa bu bilgilere pek itibar etmeden spor salonuna gidin, daha bilgili ve yardımcı olabilecek uzmanlarıyla görüşün.
fazlanormalolananormal
29.9.2014 23:34 ~ 29.09.2014 23:40
3
tekrardan yapmaya başlamanın zamanı geldiği spor dalı.

http://www.ironisozluk.com/galeri/goster.php?id=1086 link
4
kısa boyluların yapmaması gereken spor dalı. yusyuvarlak oluyorlar. böyle yolda vur yuvarlana yuvarlana gitsin. arkadaşımdan biliyorum *
hypnosunkizi
7.1.2015 12:40
5
kadınlara yakışmayandır.
turuncu adam
7.1.2015 12:45
6
Seksi vücudumu forma sokmak için finallerden sonra başlayacağım spor .
yarasa
7.1.2015 12:52

1

"vücut geliştirme" hakkında bilgi verin

X

yeni bir mesaj aldınız